Veri Kurtarma Hizmeti

Isparta Veri Kurtarma

Gerek sabit bilgisayarlar, gerekse dizüstü cihazlarda meydana gelebilecek bazı arızalar, cihazlarda depolanmış olan verilere erişimi olanaksız hale getirebilmektedir. Harici disklerde, kişisel bilgisayarlarda veya sunuculardaki veri iletişiminin kesilmesi halinde mutlaka bilgisayar hizmetleri konusunda uzman bir kurumdan destek alınmalıdır.

Verinin bozulmuş olması veya silinmiş olması tamamen yok olduğu anlamına gelmez. Bilgisayarınızda arıza sebebiyle ekran kararması, hata mesajı veren mavi bir ekran görünmesi, hard diskten anormal seslerin gelmesi gibi durumlarda cihazı sürekli kapatıp açmak yaşanılan sorunun daha da derinleşmesine sebep olabilir. Öyle ki, sorunun giderilmesi adına yapılacak bireysel girişimler verinin kurtarılma şansını da bir hayli azaltır. Bu tür durumlarda firmamızla temasa geçmeniz halinde sorunlarınızın çözümüne yönelik ücretsiz uzman desteği alabilir, sizin için önemli olan verilerinizi kısa süre içerisinde kurtarabilirsiniz.

Bilgisayarlar ileri teknoloji ürünü olmakla birlikte son derece hassas cihazlardır. hard disk sorunları, elektrik voltajındaki ani değişimler, imalat hataları, yangın veya su basması, virüs saldırıları gibi birçok farklı sebebe bağlı olarak veri kaybı sorunu yaşanabilmektedir. Firmamız, bu tür olaylara bağlı olarak yaşanan veri kayıplarının giderilmesi adına gerekli yazılım ve donanımlarla her marka ve model cihazlarınızdaki sorunları ortadan kaldırmaktadır. Uzmanlarımızın özenli çalışmaları neticesinde, durağan diskten ya da medyadan, işletim sistemi, dosya formatı, kaybedilen verinin türü ve boyutu her ne olursa olsun güvenli bir şekilde kurtarılmaktadır.

Kişisel bilgisayarınızda, harici disklerinizde yada sunucularınızda ki verilerinize ulaşamıyorsanız , Pronarım Bilgisayar Bilişim verilerinize yeniden ulaşmanız için size yardımcı olabilir.

Bozulmuş yada silinmiş bir veri tam anlamı ile yok olmuş demek değildir. Bilgisayarınız aniden siyah bir ekrana bürünür veya mavi bir ekranda hata mesajı verir, yada harddiskinizden anormal bir şekilde sesler işitmeye başlayabilirsiniz, Böyle bir durumda bilgisayarınızı kapatın ve tekrar açmayın. Bunun gibi koşullarda bilgisayarınızı yeniden açmanız verileriniz üzerinde oluşan problemi arttıracak ve veri kurtarma başarı şansını düşürecektir. Lütfen derhal bir Pronarım Bilgisayar Bilişim uzmanı ile görüşüp ücretsiz danışmanlığımızdan faydalanın.
Bir donanımda Veri kaybı yaşamı sürdürmenin bir çok sebebi olabilir;Harddisk kusurları, elektrik akım dalgalanmaları , imalat hataları, doğal afetler (Yangın, Su basması vb..), kazayla silinen veriler, fizyolojik hasarlar yada virüslerin saldırıları vb.....
Laptoplar kullanım kolaylıklarından dolayı bir çok problem riskini de oluştururlar; çoğunlukla araç içinde tren yada uçakta kullanılırlar, bu şekilde taşınabilir olmaları düşürme, kötü hava koşulları (çok sıcak, çok soğuk) , sıvı teması( kahve , çay dökülmeleri) şeklinde koşullardan dünyaya gelen hasar riskleri diğer masaüstü cihazlar ve sunuculara göre daha fazladır.
Harici diskler sık sık back-up veya büyük dosya transferi amacıyla yine ev ofis ve araç içerisinde kullanıldığında buda fizyolojik hasar risk oranını arttırır.
Teknik Laboratuarımız A dan Z ye yeterliliğiyle tüm veri kurtarma problemlerine müdehale için gerekli yazılım ve donanımlara haizdir .
Her marka/model durağan diskten veya medyadan (usb,tape kaset, memory kart, scsi diskler, raid array ler, video disk ve kasetler) , işletim sistemi, dosya formatı, veri türü, disk boyutu ne olursa olsun verilerinizi güvenle kurtarıyoruz.
Dosya silinmesi
bilgi içeren diski biçimlendirme (formatlama)
Disk üzerinde yoğun okunamayan bölümler (bad sector) oluşması
bilgi olan disk kısmınü (Partition) silme
Şifrelenmiş disklerde ulaşılamayan dosyalar
Virüs neticesinde çalışmayan diskler
Elektronik arıza sonucu arızalanmış diskler
Fiziki nedenler, düşürme, darbe, sıvı teması
Disk üzerinde bölüm ve MBR kayıtlarının bozulması
nedeni bilinemeyen arızalar